Memoriál Dušana Kaňuka
V sobotu 9. januára 2016 sa v Aréne BK Iskra Svit uskutočnil 6. ročník Memoriálu Dušana Kaňuka v basketbale so spomienkou na Vlada Mlynského a Jožka Minárika.
Memoriálu vo forme turnaja 6 mužstiev sa zúčastnili tri mužstvá zo Svitu - Muži v najlepších rokoch, Majstri, Legáto, družstvo z Liptovského Mikuláša a z Handlovej a zahraničný hosť zo Srbska - Bačka Topola. Účastníkov privítali a akciu otvorili primátor mesta Ing. Miroslav Škvarek spolu s viceprimátorom Ing. Ivanom Zimom.
Z turnaja víťazne vzišlo družstvo Legáta, druhé miesto obsadilo družstvo Bačka Topola zo Srbska a tretí skončili Majstri. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Adam Lackovič z družstva Bačka Topola a najlepším strelcom sa stal Ján Poloni od Majstrov s 35 bodmi.
Poďakovanie za usporiadanie turnaja patrí hlavnému organizátorovi p. Dolinajovi, M. Martočkovi, R. Kovalíkovi a Mestu Svit s primátorom mesta Ing. Miroslavom Škvarekom - hlavným sponzorom, ktorý prevzal nad turnajom záštitu. Ďalšími sponzormi turnaja boli Nadácia Chemosvit, R. Macurák – Cafe Crazy, I. Zima- Horal Slovakia, J. Kalakaj spolužiak D. Kaňuka a J. Minárika, manželky našich kamarátov a priatelia, ktorí prispeli k obohateniu priebehu turnaja. Pekným gestom bolo odovzdanie spomienkových dresov pre vnukov Jožka Minárika - Tomáškovi a Jakubovi s jeho číslom a Jozefovi Kalakajovi- spolužiakovi D. Kaňuka a J. Minárika od základnej školy, OU, ako aj v práci v Chemosvite. Ďalej bol dres venovaný najstaršiemu účastníkovi Rudovi Kovalíkovi, ktorý je zároveň trénerom, správcom Arény a zakladateľom amatérskeho družstva BK Svit s 32- ročnou tradíciou.
Krásnou spomienkou bude venovanie knihy od pána Lackoviča - Slováci v Srbsku, ktorú prevzal primátor mesta Miroslav Škvarek.
Čo dodať na koniec? Len pár časť rýmov od Jozefa Kalakaja:
Po skvelej účasti, aby sme si spomienky zachovali,
do Koliby na dobrý guláš, všetkých zavolali.
Pri posedení niektoré spomienky opäť ožili,
v srdiečku zachvenie, aj slzičky v oku chvíľkami žiarili.
Pri lúčení, iba jediná myšlienka znela do diali,
o rok sa stretnime zdraví, na siedmom memoriáli.
- M. M. -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk