Sparťanské preteky vo Svite už o dva týždne.
Koniec januára 2016 bude vo Svite patriť adrenalínovému zážitku menom WINTER SPARTAN SPRINT SVIT. V sobotu 23.01.2016 na všetkých odvážnych pretekárov v extrémnom behu spojenom so zdolávaním náročných prekážok čaká skutočné dobrodružstvo na trati.
Preteky Spartan Race sa vo svete už dlhodobo tešia veľkému záujmu medzi účastníkmi ale aj divákmi a ani ich mrazivá zimná verzia vo Svite nebude žiadnou výnimkou. Viac ako dva týždne pred pretekmi evidujú organizátori preteku vyše 1 800 prihlásených účastníkov, vrátane pretekárov zo zahraničia. Vo Svite na Sparťanov čaká verzia SPRINT, čiže trať dlhá 5 a viac km, posiata vyše 20 náročnými prekážkami, ktoré pretekárov preveria ako fyzicky a kondične, tak psychicky. Až do samotného štartu totiž nebudú vedieť, v ktorej časti trate majú očakávať jednotlivé nástrahy v podobe prekážok. Dôležitú úlohu v tomto prípade môže zohrať aj počasie, keďže hlboký sneh alebo prípadné blato na trati pri zdolávaní vysokej vertikálnej steny, či podliezaní ostatného drôtu, preskakovaní tlejúceho ohňa a mnohé iné, dajú poriadne zabrať. Odhadovaný čas na zdolanie trate podľa výkonnosti je približne 40 minúť až 2 hodiny.
Motiváciou pre Sparťanov je tiež možnosť získať členstvo v prestížnom klube SPARTAN TRIFECTA TRIBE. Jeho členmi sa stávajú pretekári, ktorí v priebehu jedného kalendárneho roka úspešne dokončia trate Winter Sprint, Winter Super (13+km) aj Winter Beast (20+km).
Na svoje si prídu aj diváci, ktorí v priestore festival arény pri Kolibe vo Svite budú svedkami štartu a cieľa pretekov v pol hodinových vlnách po 250 – 300 účastníkov. Celý deň v čase od 09:00 hod. sa tak môžeme tešiť na extrémne výkony a výnimočný zážitok si tiež odnesú aj malí účastníci preteku WINTER SPARTAN KIDS - deti od 3 do 14 rokov na samostatnej detskej trati. Vyhlásenie víťazov v kategórii Elite a Open bude v čase okolo 14:00
Vo festival aréne na vás v sobotu čaká skvelá atmosféra v sprievode moderátora, stánky s občerstvením a mnoho odvážnych Sparťanov.
Rozsiahle podujatie si zároveň vyžiada aj organizáciu dopravy, ktorú v meste zabezpečí Mestská polícia mesta Svit a Dobrovoľný hasičský zbor spolu s dobrovoľníkmi. Návštevníci podujatia budú za asistencie tabúľ a jednotlivých zložiek nasmerovaní na zberné parkoviská pri Chemosvite, kostoloch za riekou, pri mestskom úrade a Dome kultúry. Počíta sa aj s posilnením hliadok na hlavných križovatkách. Most pri Kolkárni bude v sobotu od 06:00 do 20:00 pre motorové vozidlá uzavretý, s výnimkou pre majiteľov garáží a prevádzok v tejto lokalite.
Prihlásiť sa môžete na www.spartanrace.sk
- Bc. Darina Štefaňáková -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk