SVIT WINTER SPARTAN SPRINT v januári 2016
Do mesta Svit zavíta v januári 2016 zimná verzia prestížneho prekážkového preteku Spartan Race pod názvom SVIT WINTER SPARTAN SPRINT. Pôjde o jedinečný zimný beh, ktorý svoju svetovú premiéru zažil na Slovensku v Jasnej v roku 2015.
Spartan Race je skutočné dobrodružstvo, ktoré zvládnu všetci a stojí za to ho vyskúšať. Pretek sa člení na krátky a rýchly Spartan Sprit (5+km) , dlhší a ťažší Spartan Super (13+km) a najdlhší a najťažší Spartan Beast (20+km Beast - beštia). Trate sú obvykle zablátené, vodnaté a prekážky sú navrhnuté tak, aby účastníkom pomohli odkryť v sebe skrytého Sparťana. Športovci akéhokoľvek zamerania a fitness si užívajú účasť v Spartan Race a taktiež dobrý pocit z tvrdej driny, ktorý prichádza v cieľovej rovinke.
Všetko to vypukne v sobotu 23. januára 2016 vo Svite v areáli Koliby, kde bude štart aj cieľ pretekov, zázemie festival arény so stanmi a pódiom. Organizátori očakávajú účasť približne 2-3 tisíc účastníkov z vyše 25 krajín sveta. Trať bude mať viac ako 5 km a pretekárov potrápi dvadsiatka náročných prekážok v zasneženom teréne. Môžeme sa tešiť na preliezanie balov sena, vertikálnych drevených stien, plazenie pod ostnatým drôtom, zdolávanie opičej dráhy, nosenie drevených záťaží a mnohé ďalšie. Štartovať sa bude ráno, v skupinách po 150 - 200 pretekárov v časových intervaloch 15 - 30 minút. Na svoje si prídu aj diváci, ktorí si priestore Koliby vychutnajú atmosféru náročného šprintu spolu s účastníkmi. Vo Svite sa tiež chystá Winter Spartan Kids - preteky pre deti od 3 do 14 rokov, v ktorom organizátori sľubujú najmladším účastníkom veľa zábavy a tiež odmeny v cieli.
Motiváciou pre Sparťanov je tiež členstvo v prestížnom klube SPARTAN TRIFECTA TRIBE. Jeho členmi sa stávajú pretekári, ktorí v priebehu jedného kalendárneho roka úspešne dokončili trate sprint, super aj beast.
Preteky Spartan Race vo Svite sú súčasťou série, ktorá odštartuje v českom Bedřichove 16.01.2016, po Svite bude pokračovať 06.02.2016 v poľskom meste Jakuszyce a na záver sa vrátia do Jasnej.
Mesto Svit organizátorom prisľúbilo organizačnú pomoc pri príprave pretekov.
SVIT WINTER SPARTAN SPRINT v januári 2016
- -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk