Trout union cup 2 Slovakia 2015 vo Svite
V dňoch 18. - 20. septembra 2015 sa vo Svite uskutočnil medzinárodný turnaj v love pstruhov Trout union cup 2 Slovakia 2015. Areál Koliby tak celý víkend patril priaznivcom športového lovu pstruhov a brehy rieky Poprad zaplnili členovia 26 medzinárodných tímov z 13 krajín, vrátane slovenského zastúpenia reprezentačného A a B tímu.
Išlo už o druhé podujatie v sérii Trout union cup 2015, ktorej prvá časť sa odohrala vo Valašskom Meziříčí v apríli tohto roku. Je považovaná za najprestížnejší rybársky pretek po majstrovstvách sveta. Vo Svite aj napriek nepriazni počasia súťaž pokračovala svojou druhou časťou a organizátori v jej závere vyhlásili celkového víťaza tour. Do rieky Poprad bolo pred pretekom nasadených 1300 kilogramov rýb, ktoré svitským rybárom venovali sponzori renomovaných svetových rybárskych značiek. Štvorčlenné národné tímy proti sebe súťažili v love prívlačovou technikou, pričom lovili výhradne pstruha potočného, dúhového a sivoňa.
Najlepšie sa darilo slovenským reprezentačným tímom, ktoré v rámci súťaže vyzbierali najviac pódiových ocenení a celkovým víťazom tour sa stal taktiež Slovák - Peter Horňák.
Súťaž vo Svite bola prípravou pred budúcoročnými Majstrovstvami sveta v love pstruhov prívlačovou technikou, ktoré do nášho mesta v roku 2016 privedú 16 najlepších národných tímov z celého sveta.
- -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk