Téma vzdelávania mladých perspektívnych zamestnancov na stretnutí s generálnym manažérom spoločnosti Svittex s. r. o.
Miroslav Škvarek, primátor mesta Svit a Tino Schütte, generálny manažér spoločnosti Svittex s.r.o., sa stretli na pôde MsÚ vo Svite, aby spolu otvorene diskutovali o slovenskom hospodárskom regióne.
Spoločnosť Svittex s.r.o. patrí do skupiny FALKE, nemeckého odevného a lifestylového podniku, ktorý sa špecializuje na výrobu špičkového pančuchového tovaru. Medzinárodne pôsobiaci rodinný podnik, založený v roku 1895, dnes vedie už 4. generácia úradujúcich spoločníkov - páni Franz-Peter a Paul Falke. Skupina Falke aktuálne zamestnáva na celom svete viac ako 3 000 zamestnancov. Vo Svite pôsobí od roku 2009 a jej približne 500 zamestnancov sa zaoberá výrobou ponožiek, pančúch a papúč.
Na stretnutí sa primátor a pán Schütte zhodli na význame vzdelávania mladých perspektívnych pracovníkov. Priemerný vek obyvateľov v regióne Svit/Poprad má stúpajúcu tendenciu a práve preto sa pre podnik stalo špeciálnou výzvou, pritiahnuť do regiónu mladých ľudí a nadchnúť ich pre povolania vo výrobe. Obidvaja sa zhodli na tom, že na tejto téme budú úzko spolupracovať. V najbližších mesiacoch budú definované a uskutočnené konkrétne opatrenia a možnosti. Firma Falke chce tak naďalej posilniť miestnu ekonomiku a prispieť k pozitívnemu vývoju regiónu.
- Darina Štefaňáková -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk