Podtatranský polmaratón nás čaká už o týždeň
V utorok 01. septembra 2015 sa mestá Svit a Poprad stanú dejiskom 1. ročníka bežeckého podujatia s názvom Podtatranský polmaratón. Tento unikátny projekt je určený pre všetkých fanúšikov športu, pre profesionálnych ale i amatérskych bežcov, pre ich sprievodné tímy, rodinných príslušníkov i návštevníkov, ktorí na podujatie prídu povzbudzovať. Polmaratón je zároveň finálovým podujatím v rámci bežeckej série TATRY PRESTIGE TOUR 2015, ktoré rozhodne o Bežeckom kráľovi a Bežeckej kráľovnej Tatier.
Pripravená trať je kombináciou mestského behu a trasy v prírode medzi mestami Poprad a Svit. Bežci využijú cyklistický chodník spájajúci obe mestá a pobežia v príjemnom prostredí kopírujúc tok rieky Poprad. Zároveň s polmaratónom odštartuje na Námestí sv. Egídia v Poprade aj kratší beh - Primátorská desiatka ako mestský okruh, ktorý smeruje po cyklochodníku ku Kvetnici a späť. Súčasne sa zo Svitu z futbalového štadióna o 14:00 vydajú na trať smerom do Popradu nadšenci disciplíny Nordic walking.
Medzi účastníkmi bežeckých disciplín sa pred samotným štartom podujatia sformovali veľmi zaujímavé tímy miestnych osobností športu. Jedným z nich je tím Giro d´ Italia 93 winner, ktorého líderkou je najúspešnejšia cyklistka v histórii Slovenska, Lenka Ilavská - Litvínová zo Svitu, ktorá v roku 1993 získala víťazstvo v ženskej kategórii prestížneho Giro d´ Italia.
Svit a basketbal patria nerozlučne k sebe a tak na trati disciplíny Primátorská desiatka uvidíme aj tím hráčov nášho BK Iskra Svit. Pod vedením Romana Finduru - extraligového hráča Iskry sa tím stretne v súboji s popradským tímom hokejistu Arne Krotáka.
pozrite si ich pozvánky do súboja:
Na futbalovom štadióne vo Svite čaká na povzbudzujúcich návštevníkov aj zaujímavý sprievodný program a okrem štartu pretekov disciplíny Nordic walking a prebehu polmaratónskych bežcov sa môžu tešiť na detskú olympiádu, autogramiádu úspešných športovcov zo Svitu, pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v tancovaní Belgického tanca alebo cvičenie s profíkmi z POWERCROSSU

Podtatranský polmaratón sprievodný program
Podtatranský polmaratón Belgický tanec
- Darina Štefaňáková -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk