Pozývame Vás na 16. ročník cyklomaratónu HORAL
V dňoch 14. - 16. augusta 2015 spozná cyklistická verejnosť Majstrov Slovenska XCM v horskej cyklistike pre rok 2015 počas preteku HORAL MARATÓN, ktorý je súčasťou trojdňovej etapovej HORAL TOUR. Dejiskom pretekov bude už tradične mesto Svit, Vysoké a Nízke Tatry.
Prvý ročník Maratónu HORAL sa konal už v roku 2000 ako reakcia na stúpajúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných ako aj výkonnostných cyklistov. Trojdňový etapový HORAL TOUR začal svoju históriu písať v roku 2009. Dodnes nenašiel tento etapový pretek na Slovensku nasledovateľa a tak stále zostáva jediným a tým pádom aj jedinečným etapovým MTB (mountain bike) maratónom na Slovensku. Rokmi získava podujatie nielen na kvalite, ale i na obľúbenosti. V aktuálnom ročníku očakávajú organizátori účasť približne 700 účastníkov z radov dospelých a 350 detí. V roku 2017 bude mať pretek HORAL maratón štatút Majstrovstiev Európy a do našich končín tak zavíta európska špička horskej cyklistiky.
Cyklomaratón HORAL aj etapový HORAL TOUR nie sú pretekom len pre výkonných športovcov. Tratí a kategórií je viac. Trasy sú volené tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju. Štartujú vždy vo Svite a účastníkov v prvej etape zavedú na Štrbské Pleso do Vysokých Tatier. V druhej etape majú na výber 3 trasy a v najťažšej z nich je odmenou zdolanie Kráľovej Hole (1 946 m.n.n.). Tretia etapa je technický XCO (cross-country) okruh vo Svite v pohorí Kozie chrbty.
„V doterajšej histórii Horal nikdy nesklamal a verím, že sa heslo podujatia HORAL - zážitok zaručený! naplní aj tento rok.“ uviedol Ivan Zima, riaditeľ HORAL TOUR.
Súčasťou podujatia bude podobne ako aj v minulom roku cyklistická súťaž pre deti - HORAL JUNIOR, ktorá patrí do DETSKEJ TOUR PETRA SAGANA a návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na piatkový večerný koncert skupiny Cheers a v sobotu na koncert skupiny Hrdza.
Organizátorom podujatia je športový klub HORAL - ALTO Slovakia v spolupráci s mestom Svit a partnermi.

Horal
Horal
Horal
- Darina Štefaňáková -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk