Na obede s majstrami
V stredu 17. júna 2015 prijali pozvanie primátora na stretnutie čerství basketbaloví majstri Slovenskej republiky 2014 - 2015 v kategórii kadeti. Na spoločnom obede sa tak stretli primátor M. Škvarek, jeho zástupca Ivan Zima a prednosta MsÚ S. Kopčák a členovia víťazného tímu z turnaja Final Four - kadeti BKM Svit, vrátane svojho trénera M. Madzina a prezidenta BK Iskra Svit J. Drobného.
História a tradícia basketbalu vo Svite siaha až do roku 1947 a počas svojej existencie zaznamenali športové kluby pôsobiace v meste viacero významných okamihov. Jedným z posledných úspechov je nepochybne zisk majstrovského titulu kadetov BKM Svit na turnaji Final Four, ktorý sa konal posledný májový víkend v Žiline. Kvalifikačné zápasy na tento finálový turnaj prebiehali počas celej sezóny a medzi 4 najlepšie družstvá sa v silnej konkurencii miest ako Bratislava, Žilina a Spišská Nová Ves postupne prebojovalo aj družstvo Svitu. V náročnom finále zdolalo všetkých súperov, vrátane domácej favorizovanej Žiliny. Úspech mladých hráčov navyše podčiarkol zisk viacerých ocenení jednotlivcov napríklad v podobe účasti štyroch hráčov BKM Svit v All Stars "A" a "B" celého turnaja.
Podľa vyjadrení trénera Michala Madzina chlapci počas celej sezóny poctivo pristupovali k príprave a hlavne chceli. Do zápasov dávali srdce a mužstvo malo výbornú energiu a súhru, skvelé nasadenie na tréningoch aj v zápasoch. Vyjadril tiež veľkú spokojnosť s tréningovými podmienkami v meste. V príprave využívali okrem Iskra Arény napr. aj areál štadióna a plavárne. Svoj podiel na kvalitnej fyzickej príprave hráčov má aj Pavol Svitana, ktorý ako sa masér družstva dozeral na potrebnú regeneráciu. Počas zápasov bola družstvu veľkou oporou aj účasť zo strany rodičov, ktorí okrem každodennej podpory hráčov neváhali cestovať s tímom a dotvárať tak výbornú fanúšikovskú atmosféru. Veľkým prínosom pre tím bola aj skúsenosť z turnajov s medzinárodnou účasťou, ktoré hráči počas uplynulej sezóny úspešne absolvovali Senci (1. miesto) a v Ostrave (3. miesto).
Prezident BK Iskra Svit Ján Drobný počas stretnutia viackrát zdôraznil, že títo talentovaní hráči budú môcť svoje skúsenosti zúročiť už v budúcej extraligovej sezóne na palubovke Iskry.
Primátor M. Škvarek vyjadril uznanie k výkonom družstva, zanieteniu mladých ľudí a vedenia klubu a zároveň poďakoval za úspešné reprezentovanie mesta Svit.
- DŠ -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk