Štafetový beh DUKLA - LIDICE
Sedemdesiate výročie ukončenia 2. svetovej vojny si tento rok pripomenú Slováci a Česi aj spoločným behom Dukla – Lidice. Medzinárodný štafetový beh je tiež venovaný 73. výročiu tragického vypálenia českej obce Lidice a vyhladenia osady Ležáky.
Podujatie je výnimočné aj tým, že hoci má za sebou už 26 ročníkov, do štafetových aktivít sa po prvýkrát zapoja miestne a mestské organizácie i občania na Slovensku aj v Čechách.
Samotný beh odštartoval v stredu 10. júna o 8:00 hod. pri pamätníku na Dukle. Trasa behu postupne viedla cez Poprad, Svit, Banskú Bystricu, Považskú Bystricu, český Zákřov, Javoříčko, Ležáky a iné mestá až do Lidíc. Do cieľa by účastníci behu mali doraziť 13. júna o 9:45 a spolu s ostatnými účastníkmi pietneho aktu v Lidiciach položia veniec a uctia si tak pamiatku vypálenia obce.
Členov štafety vo Svite privítal primátor M. Škvarek v stredu 10. júna 2015 o 16:00 hod na námestí Jána Antonína Baťu. Uviazaním stuhy na štafetový kolík vo farbách mesta sme vyjadrili nádej, aby sa takéto tragédie už nikdy neopakovali a zároveň podporili odkaz pre ďalšie generácie, že je dôležité nezabudnúť na obete 2. svetovej vojny.
- DŠ -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk