Tvorivé dielne MF DFSKB 15 aj vo Svite
V pondelok 8.6.2015 o 9,30 hod. v DK Svit sa konala tvorivá dielňa účastníkov MF DFSKB 15 pre žiakov ZŠ Mieru Svit. Účastníci tohto festivalu vystupovali od piatku 6.6.2015 v mestách Poprad, V. Lomnica, Kežmarok a tradične sa prišli predstaviť aj do Svitu. Pre mnohých sa festival skončil no pre DFS Jánošíček, TS Štýl Svit, DFS Sudaruška Kalinigrad Rusko a DFS Museteanca Insuratei Rumunsko ešte pokračoval.
Žiakom ZŠ formou tvorivej dielne vysvetlili i predviedli hlavnú pointu festivalu, ukážky spevov, hudby, tancov i krojov. Rumunskému kolektívu prislúchala i milá povinnosť , ktorá ho čakala ešte na ďalší deň – uložiť krojované bábiky hostí festivalu MF DFS KB do múzea v Stropkove, kde majú svoje pevné miesto, aby mohli byť vystavované po celom svete.
DFS Svit sa v mene organizátorov poďakoval zahraničným hosťom za ich krásnu prezentáciu na území tohto mesta a poprial veľa tvorivého elánu a úspechov. Zároveň vyslovil prianie, aby sa opäť všetci o rok stretli na tomto jedinečnom festivale.
- Vlasta Horňáková -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk