Hokejová prípravka vo Svite
Aj deti zo Svitu (vo veku 5 až 8 rokov) sú zapojené do projektu Tipsport hokejová prípravka, v rámci ktorého sa stretnú v 2 plánovaných hokejbalových turnajoch so svojimi rovesníkmi z Batizoviec a Mengusoviec.
Prvý z plánovaných turnajov sa v prípade priaznivého počasia uskutoční na klzisku pri hoteli Mladosť, už tento štvrtok 28. mája 2015 od 10:00.
Podpora slovenského hokeja už v začiatkoch, rozširovanie členskej základe, ako aj budovanie nových hokejových arén. To sú hlavné ciele projektu Školskej a hokejbalovej ligy, ktorá tento rok vstupuje do tretieho ročníka. A stávková kancelária Tipsport SK, a.s. zo svojej pozície generálneho partnera hokejovej Tipsport extraligy sa rozhodla podporiť aj tento ambiciózny projekt zameraný na mládež. Vzniká tak Tipsport prípravka.
Cieľom projektu je ponúknuť deťom a mládeži alternatívnu formu trávenia voľného času, a to prostredníctvom hokeja a hokejbalu. Zapojených je doteraz celkovo 30 základných škôl zo Špiša, Banskej Bystrice a Petržalky. Deti sa v projekte pripravujú a následne je vybraných 25–30 najtalentovanej¬ších, ktorí prejdú do hokejovej prípravky, kde sa vytvorí väčšia konkurencia a tlak na hráčsku kvalitu. Súčasťou tohto projektu s alternatívnym názvom „Hľadáme nové hokejové hviezdy“ je aj skauting s cieľom vyhľadať najväčšie talenty.
Projekt dlhodobo podporujú svojím menom, aktívnou účasťou na podujatiach a tiež finančne aj známe hviezdy slovenského hokeja, Marián Hossa, Michal Handzuš a Richard Lintner.
na fotkách prvý tréning ZŠ Mierová, pod vedením známeho rodáka zo Svitu, profesionálneho hokejistu - Martina Kuľhu.
- DŠ -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk