Letná tanečná sezóna.
Od júna 2014 členovia DFS Svit mali pestrý a priam nabitý program aktivít. Hneď začiatkom mesiaca sa zúčastnili MF DFS KB pod Tatrami, ktoré podporilo mesto Svit, pričom  Jánošíček hosťoval Ruský kolektív Sudaruška. Po štyroch vystúpeniach si členovia DFS Jánošíček a TS Štýl nemali ani kedy oddýchnuť, pretože prijali dve pozvania na zahraničné festivaly do Talianska. Jeden na Mare Adriatico a druhý na ATF 2014. Po 10 dňovom pobyte s účasťou v Lido de Jesolo, Lido degli Estensi a namáhavých tanečných dňoch vo vysokých horúčavách organizátori spestrili program o ďalšie spoznávanie kultúrnych pamiatok a krás Talianska. Takto si členovia DFS Jánošíček a TS Štýl splnili nielen svoje reprezentačné poslanie, ale zároveň nadviazali nové známosti, priateľstvá a vychutnali zaslúžený oddych. Festivalový projekt podporili: Nadácia Chemosvit, Venuj 2% a rodičia členov DFS Jánošíček, za čo im patrí úprimná vďaka.
Koncom mesiaca prebehlo tradičné vyhodnotenie činnosti, na ktorom členovia za svoje zásluhy dostali ocenenia i osvedčenia. Týmto si mysleli, že budú mať prázdninový oddych, ale opak bol pravdou. DFS Jánošíček dostal pozvanie účinkovania na EĽRO v Kežmarku, ktoré sa neodmieta a tak pripravili polhodinový program, ktorý diváci ocenili svojim vrúcnym potleskom o žiadosť pridania tanečného vystúpenia.
Prípravy boli o to náročnejšie, že súbežne bola potreba pripraviť na Tanečný workshop „Malí tanečníci „ v rámci projektu „Dni tradičnej kultúry 2014“ v dňoch 6. – 12. júla 2014 v Sanatóriu Tatranská Kotlina tanečný pár, ktorému sa toho roku darilo vyhrať na súťažiach: Z Tatranského prameňa 1. miesto s postupom; Tancuj, tancuj 3. miesto; STF 2014 – zlaté miesto. Tento tanečný pár sa potom predstavil v samostatnom programe EĽRO v Kežmarku nielen svojim tanečným výstupom ale i tým, čo sa nové naučil na tanečnej tvorivej dielni. Krásny lahodný spev a tanečná vyzretá hravosť dodávala vystúpeniu iskrivý náboj možno aj preto, že sólistka speváčka má zručnosti i zo súťaže „Z Tatranského prameňa“, kde obsadila zlaté pásmo.
September je pre členov opäť aktívny, pretože sa pripravujú na ďalšie projekty s plným nasadením. V najbližšej dobe ich čakajú projekty: Tanečné kreácie, Truhlička dedičstva, VTF 2014 atď. Tieto projekty sú pripravené i pre nových členov, ktorých OZ DFS zavedie do sveta tanečného umenia, uchovávania ľudových tradícii, relaxu i oddychu.
- VHo -
Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk