Mladí v českom Lanškroune
Mládež zo Svitu a Starej Ľubovne vycestovala na spoločné stretnutie s mladými z Českej Třebovej a Lanškrounu. Pavla, Claudia, Dominique, Anička a Silvia nás privítali v Lanškroune. Naše prvé kroky viedli na radnicu, kde nás prijala starostka mesta, pani S. Švarcová. Informovala nás o jeho histórii, ale aj súčasnosti.
Druhý deň pobytu začal výletom k Novému zámku u Rudoltíc, kde sme spoznali kúsok histórie. V Dome dětí a mládeže (DDM) Damián si pre nás pripravili rôzne kreatívne workshopy (maľovanie na tvár, tetovanie henou, náramky priateľstva), predstavili sa nám tanečné skupiny a break dance DDM. V rámci neformálneho vzdelávania pán D. Dostrašil koordinoval komunikačný workshop s názvom Ako sa môže mladý človek naučiť komunikovať so zástupcami miestnej samosprávy? Nasledovali power pointové prezentácie všetkých partnerov projektu Sme spolu! Každá skupina odprezentovala prípravu a realizáciu okrúhleho stolu (stretnutie so zástupcami miestnej samosprávy) a charitatívneho podujatia. Mladí ľudia si vymenili svoje skúsenosti, zážitky, ale aj nepríjemné poznatky, ktoré získali organizáciou aktivít. Vo večerných hodinách sme spoznávali mesto a jeho historickú, ale aj súčasnú tvár.
Z Lanškrounu sme odchádzali v nedeľu ráno, sklamaní z ubytovania a zo stravy. Bohužiaľ niekedy aj nepríjemná skúsenosť je skúsenosť. Posúva nás dopredu a učí nás adekvátne reagovať v danej situácii.
- LM -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk