Mikuláš vo Svite
Sobota 05. decembra 2015 patrila vo Svite historicky prvému Mikulášskemu trhu. Pri príležitosti tradičného privítania svätého Mikuláša pripravilo Mesto Svit pred Domom kultúry na Námestí Jána Antonína Baťu malé trhové mestečko, v ktorom si svoj priestor našli miestne organizácie a predajcovia vianočného tovaru.
Mikulášsku atmosféru odštartoval už ráno o 09.00 hod. na železničnej stanici vo Svite špeciálny parný vlak ťahaný lokomotívou Papagáj. Spolu s Mikulášom, anjelom a čertom čakala na cestujúcich jazda historickými vagónmi cez Poprad do Kežmarku a späť spojená so sladkým prekvapením pre deti.
Na námestí sa taktiež už od ranných hodín mohli návštevníci Mikulášskeho trhu tešiť na stánky s tradičnými vianočnými špecialitami v podobe vareného vína, voňavého punču, pečených gaštanov, vianočných oblátok, klobások, medových a včelích výrobkov a ponuky korenín. V stánkoch tu našli aj vianočný tovar počnúc vianočnými dekoráciami, cez ručne vyrábané bábiky, sviečky, hračky, šperky alebo črpáky a výrobky žiakov Strednej odbornej školy a oboch základných umeleckých škôl. Stretnúť tu mohli aj koledníkov v krojoch (ZUŠ Svit), ktorí od obeda tešili okoloidúcich svojimi koledami. Okrem vianočného tovaru boli pre návštevníkov od 14:00 pripravené aj sprievodné aktivity Centra voľného času Svit v spolupráci s Mládežníckym parlamentom, Mestskou knižnicou a Súkromnou ZUŠ Fantázia. Čistili sa čižmičky, v tvorivých dielňach sa tentokrát veštilo nie z olova, ale z lejúceho sa vosku, vyrábali sa postavičky Mikuláša, úspech zožalo aj fotenie v makete anjela v životnej veľkosti. Výbornú atmosféru vytvorili nitrianski bubeníci zo skupinou Tambores.
Mestská knižnica vo Svite v čase medzi 14:00 a 16:00 hod. podporila na námestí projekt CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM AJ NA MIKULÁŠA. Myšlienka spoločného čítania dospelých a detí denne aspoň 20 minúť je súčasťou celoslovenského čitateľského projektu a vo Svite túto myšlienku podporila mestská knižnica, ktorá počas tohto týždňa navštívila Materskú a Základnú školu na Mierovej ulici a čítanie v sobotu na námestí bolo vyvrcholím celého projektu.
Na príchod Mikuláša sa na námestí prišli pozrieť stovky malých aj veľkých Sviťanov, ktorí spolu o 17-tej hodine odpočítali rozsvietenie vianočného stromčeka a na záver všetkých potešil žiarivý ohňostroj.
- -

Hlasujte za detské ihrisko
Rozpis zápasov BK Iskra Svit
   Rozpis zápasov BK Iskra Svit
Rozpis zápasov FK Svit
   FK Svit
Kalendár podujatí V. Tatry
   Vysoké Tatry Región
Mesto Svit na facebooku Podtatranský polmaratón
Svit kom
Mesto Svit, Hviezdoslavova 269/33, 059 21 Svit, tel.: +421 52 7875 111, msu@svit.sk